Poradnik - VI Etapów do Twojego auta z Niemiec:

W razie sprowadzenia auta z Niemiec o własnych siłach radzimy Ci bardzo dokładnie przeczytać wszystkie etapy (naciśnij na interesujący Cię etap, aby przejść do artykułu) i szczegółowo zaplanować całe zamierzenie.

droga do auta
szyld gdzie-szukać auta
szyld jak-sprawdzić auto
szyld jak-kupić auto
szyld jak-zarejestrować auto-w-niemczech
szyld jak-sprowadzić auto
szyld jak-zarejestrować-auto-w-polsce

Poniżej znajdziesz linki do stron, na których opisaliśmy wszystkie etapy importu auta z Niemiec przez Auto Manager, jak również udzieliliśmy szczegółowych oraz wyczerpujących informacji do samodzielnego sprowadzenia samochodu od naszych zachodnich sąsiadów.


ETAP I Gdzie szukać samochodu z Niemiec?

Ostatnie Twoje wątpliwości, czy warto sprowadzić samochód z Niemiec, myślę, że rozwialiśmy. W wypadku, kiedy zdecydujesz się na samodzielny import pojazdu, zobacz, jak i gdzie możesz go znaleźć oraz z jakich źródeł my nabywamy proponowane samochody.

ETAP II Sprawdź auto przed jego kupnem!

Nie ma co kupować kota w worku, a więc czy z nami, czy sam chcesz nabyć samochód, polecamy Ci dokładne sprawdzenie auta przed jego kupnem.

Dowiedz się jak oszukują polscy handlarze i jakie bajki o samochodach stoją w polskich ogłoszeniach oraz na co uważać, aby nie paść ofiarą krętacza

ETAP III Transakcja kupna auta w Niemczech.

Niemieckie umowy są korzystne dla kupujących. Poinformuj się, jakie Twoje prawa będą chcieli ukryć przed Tobą sprzedawcy aut w Niemczech oraz jakie dokumenty powinieneś otrzymać przy kupnie samochodu. Być może interesesuje Cię zakup auta z w cenie netto i potrzebujesz informacji jak przebiega cala procedura kupna samochodu w Niemczech na firmę.

ETAP IV Jakie formalności czekają na mnie w Niemczech?

Jeżeli zdecydujesz się na sprowadzenie samochodu na kołach, musisz go zarejestrować. Wszystkie najnowsze i dokładne informacje na temat całej procedury i związanych z nią kosztów znajdziesz w naszym artykule.

ETAP V Możliwości sprowadzenia samochodu do Polski?

Samochód kupiony, zarejestrowany i następne pytanie, które sobie zadajesz jest: jak go teraz przewieźć z Niemiec do Polski i ile to kosztuje. Przedstawiliśmy wady i zalety poszczególnych metod sprowadzenia auta, abyś mógł wybrać najlepszą z nich dla Ciebie.

ETAP VI Jakie formalności czekają na mnie w Polsce?

Pozostał ostatni i najłatwiejszy etap, ponieważ od tego momentu nie musisz posługiwać się językiem obcym. Zobacz, jakie formalności i koszty czekają na Ciebie w Polsce.ETAP I

Gdzie szukać samochodu z Niemiec - auta-z-niemiec Gdzie szukać samochodu z Niemiec?

Niemieckie strony z samochodami:

Najbardziej znaną metodą kupna używanego samochodu jest przez niemieckie strony z autami jak:

mobile-auta z Niemiec AutoScout24-auta z Niemiec Ebay Kleinanzeigen-auta z Niemiec 12auto-auta z Niemiec auto24-auta z Niemiec auto-auta z Niemiec Car4you-auta z Niemiec autouncle-auta z Niemiec gebrauchtwagen-auta z Niemiec pkw-auta z Niemiec kalaydo-auta z Niemiec automarkt-auta z Niemiec

, jak również poprzez niemieckie ogłoszenia motoryzacyjne w gazetach.

Oferta jest skierowana do osób prywatnych, jak i handlarzy. W portalach samochodowych oferują do sprzedaży swoje pojazdy salony samochodowe, komisy, jak i osoby prywatne.

Tylko na mobile jest proponowanych prawie 1,4 miliona aut do sprzedaży. Zamieszczanie ofert na stronie internetowej mobile jest dla osób fizycznych (do maksymalnie pięciu zdjęć) darmowe. Przedsiębiorcy mogą anonsować swoje samochody tylko odpłatnie. Otrzymują jednak dodatkowe funkcje, jak stronę sprzedawcy, specjalne formularze oraz obszar zamknięty dla dealerów, w którym mogą swoje oferty kierować tylko do handlowców.

Gdzie szukać samochodu z Niemiec? Niemieckie strony z samochodami: mobile

Licytacje aut używanych:

Tylko zarejestrowani dilerzy samochodów w Niemczech, jak my, mają dodatkowo dostęp do licytacji samochodów, na których istnieje możliwość kupna tańszych używanych aut w Niemczech. To są samochody pobierane w rozliczenie przez salony samochodowe, też często auta poleasingowe lub pochodzące z finansowania.

Gdzie szukać samochodu z Niemiec? Komis samochodowy niemcy

Koneksje:

Dzięki przez lata doskonale zbudowanej sieci kontaktów z dealerami i sprzedawcami oraz dostawcami w całym kraju, nabywamy pojazdy bezpośrednio z autoryzowanych salonów i komisów samochodowych. Naszym źródłem są również kontakty do renomowanych salonów samochodowych, które nabywają swoje auta bezpośrednio od producenta, jak i koneksje do firm sprowadzających samochody luksusowe z całej Europy, na przykład Ferrari czy Lamborghini z Włoch.

Gdzie szukać samochodu z Niemiec? Koneksje - samochody luksusowe z Niemiec, Lamborghini

Porównaj auta na niemieckich stronach internetowych, a nie tylko ceny!

Podczas Twoich poszukiwań samochodu uważaj na podejrzanie niskie ceny. Przyjrzyj się takim pojazdom dokładniej, albowiem zazwyczaj mają one jakieś wady lub istnieje jakiś inny powód obniżki.

Już w trakcie oglądania aut na portalach internetowych jesteś w stanie wyłapać pierwsze niezgodności. Czynniki wpływające w Niemczech na niższa cenę auta, na które powinieneś uważać, są na przykład gorsze wyposażenie, pochodzenie auta (reimport), powypadkowość, wysoki stan licznika oraz nieznana historia pojazdu.

Przygotuj się dokładnie na pierwszą rozmowę ze sprzedawcą i zrób listę z pytaniami, które chcesz mu postawić. Na wszystkie Twoje pytania jest sprzedawca zobowiązany Ci zgodnie z prawdą odpowiedzieć. Nie zapomnij się zapytać o możliwość jazdy próbnej. Zastanów się, jakie wrażenie wzbudził na Ciebie sprzedawca i czy odpowiedział szczegółowo na Twoje pytania, czy cos kręcił. Oraz czy był on gotowy potwierdzić swoje odpowiedzi drogą mailową? Informacje, jak sprawdzić auto na miejscu, znajdziesz pod tym linkiem.


ETAP II

Jak sprawdzić auto z Niemiec - auta-z-niemiec Jak sprawdzić auto z Niemiec?
Nie dajcie się oszukać!!! kontrola auta

Zaufanie jest dobre, kontrola jest lepsza!

Jak sprawdzamy proponowane samochody w Niemczech przed sprowadzeniem do Polski

Po zaakceptowaniu przez Ciebie oferty w pierwszej kolejności kontrolujemy:

 • Po numerze VIN historię pojazdu.
 • Data ostatniego przeglądu technicznego
 • Ilość właścicieli i dotychczasowe zastosowanie pojazdu (prywatne, taxi, wynajem samochodów, nauka jazdy).

W następnej kolejności proponujemy Ci trzy możliwości sprawdzenia samochodu:

strzalka w dol

1) DEKRA

Koszt 170,00 €

strzalka w dol

2) Hüsges Gruppe

Koszt 100,00 €

strzalka w dol

3) Auto Manager

Koszt jest zależny
od oddalenia pojazdu i nakładu

1) PRZEZ DEKRA => Koszt 170,00 €

DEKRA została założona w 1925 roku w Berlinie jako Niemiecki Klub Monitoringu Pojazdów. Od 1946 roku jej siedziba znajduje się w Stuttgarcie.
Zakres prowadzonych usług przez DEKRĘ obejmuje kontrolę pojazdów silnikowych, ekspertyzy, przeglądy bezpieczeństwa i testowanie urządzeń technicznych i certyfikatów i konsultingu bezpieczeństwa.
Jedną z usług DEKRY jest wydanie tzw. DEKRA Siegel (DEKRA Pieczęć). DEKRA Siegel jest neutralnym dowodem jakości pojazdu, który może tylko zostać wydany, jeżeli samochód spełnia niżej wymienione kryteria:

 • Generalna inspekcja samochodu jest nie starsza niż 21 miesięcy.
 • Badanie gazów odpadowych ma obecnie co najmniej 21 miesięcy ważności (w samochodach z kontrolowanym katalizatorem lub w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi).
 • Badanie gazów odpadowych ma obecnie co najmniej 9 miesięcy ważności (dla samochodów bez katalizatora lub przez U-Kat).

Jak DEKRA sprawdza auta Przyklad Raport DEKRA


2) PRZEZ HÜSGES GRUPPE => Koszt 100,00 € (Niestety, na termin trzeba czekać około tygodnia)

Hüsges Gruppe powstała w 1957 jako Niezależna Organizacja Ekspertów działająca na ternie Niemiec i jej zakres działania również obejmuje kontrolę samochodów.

Jak Hüsges Gruppe sprawdza auta Przyklad Raport Huesges


3) PRZEZ AUTO MANAGER => Eksperta o bogatym doświadczeniu w branży motoryzacyjnej, który bazując na latach praktyki jest w stanie wyłapać wszystkie nieprawidłowości w sprawdzanym pojeździe.
=> Koszt jest zależny od oddalenia pojazdu i nakładu.

Jak sprawdzamy samochody:

Procedury według których dokonywane jest sprawdzenie auta przed zakupem zostały skrupulatnie i rzetelnie przygotowane, aby pozwolić na wyłapanie wszystkich szczegółów, istotnych z punktu widzenia kupującego.


Ogólnie:

 • Przebieg samochodu
 • Książkę serwisową
 • Pokwitowania napraw
 • Ważność TÜV i AU

Technicznie:

 • Części nadwozia
 • Blacharskie części / Listwy
 • System sygnalizacji i światła
 • Elektryka samochodu: ogrzewanie, wentylacja, funkcja elektrycznej regulacji lusterek, elektryczne szyby itd.
 • Przednia i tylnia oś / wał przegubowy
 • Układ kierowniczy
 • Opony, tarcze, układ hamulcowy
 • Zewnętrzna utrata oleju, wody chłodzącej
 • Silnik / ogólnie / chłodzenie silnika / elektryka silnika: zapłon / poziom oleju napędowego, , poziom płynu hamulcowego i płynu chłodzącego
 • Układ paliwowy / hamulcowy: ślady wilgoci
 • Zakłócenia przy pracującym silniku
 • Sprzęgło / skrzynia biegów / wał kardanowy
 • Układ wydechowy pod kątem uszkodzeń lub nieprawidłowej naprawy
 • W trakcie jazdy próbnej: Poziom hałasu w agregatach, silnik, osie, skrzynie biegów

Optycznie:

 • Wewnątrz:

  Od środka: obudowa, wycieraczki, fotele i możliwość ich regulacji, pasy bezpieczeństwa, i jak się zwijają, czy dywany są wilgotne, zapach papierosów lub zwierząt

  Bagażnik od środka: lakierowania, korozje, wilgoć pod dywanikiem, koło zapasowe i podnośnik
 • Zewnątrz:

  Lakier: wgniecenia, wybrzuszenia, ataki rdzy, korozje, odpryski, zarysowania, różnice kolorystyczne, felgi, spray na oponach, podwoziu, drzwiach i gumach na szybach, fale, różnice kolorów, matowe plamy, miernikiem grubość lakieru

  Wypadkowość: nierówne szczeliny drzwi oraz osłony nadwozia, kontrola podwozia na progach drzwiowych i krawędziach błotników

  Światła: reflektory i światła tylne na odpryski, pęknięcia i wilgoć

  Szyby: odpryski, zarysowania, pęknięcia

  Opony: głębokość bieżnika, nierównomiernie zużyty profil, zimowe, letnie

  Tarcze hamulcowe: bruzdy, rdzaJak rozpoznać i sprawdzić oszukane samochody z Niemiec?

Nie dajcie się oszukać!!!

W trakcie przeglądania polskich stron internetowych byliśmy zszokowani i przerażeni tym, jak ludzie w Polsce są oszukiwani. Człowiek ciężko pracuje, oszczędza każdy grosz, żeby sobie kupić wymarzony samochód, a w końcu inwestuje w worek bez dna.
Oszuści nie czynią nawet tego po kryjomu. W internecie można znaleźć ogłoszenia od sprzedających fałszywe niemieckie papiery i tablice rejestracyjne!!! Czego rezultatem jest, że istnieje wielu handlarzy, którzy sprzedają samochody używane z Niemiec z oszukanymi papierami i afiszują się niemieckimi, lecz niestety sfałszowanymi dokumentami na stronach internetowych!!! To jest przerażające!!!
Niestety, tylko wyszkolone oko rzeczoznawcy z doświadczeniem w niemieckiej branży motoryzacyjnej, jest w stanie wykryć niezgodności w papierach i zdemaskować oszusta.

Jeżeli zdecydujesz się nie skorzystać z naszej pomocy przy kupnie auta z Niemiec, uważaj i nie daj się oszukać!!! Naiwni łowcy okazji są często łatwym łupem dla oszustów samochodów. Niestety, zbyt często działa tutaj zasada: "Chciwość pożera mózg". Kupując używany samochód w internecie, można zrobić prawdziwe okazje, ale też wiele błędów.
Postaramy się dać Tobie parę wskazówek i przykładów krętactwa i odpowiedzieć na pytania: Jak sprawdzić przebieg auta z Niemiec? Jak sprawdzić historię pojazdu? Jak sprawdzić autentyczność dokumentów auta z Niemiec? Jak rozpoznać samochody powypadkowe?, aby zwiększyć Twoją uwagę przy kupnie samochodu i zaoszczędzić wam przykrych niespodzianek.

Na jakie oszustwa musicie uważać:

 • Przekręcony licznik kilometrów, tzw. korekta licznika.
 • Auto pokolizyjne zostaje sprzedane jako auto bezwypadkowe.
 • Nieprawdziwy rok produkcji.
 • Zatajone usterki mechaniczne i elektroniczne.
 • Ukradziony samochód.

Przykład 1: Jak sprawdzić przebieg auta?

Znaleźliśmy ogłoszenie: VW Passat Variant 1.9 Turbo Diesel, przebieg 120.000 km
Oglądamy zdjęcia: Ooooooooooo, skądś znamy te zdjęcia!!! Samochód kupiony od nas !!! Ten sam samochód, te same zdjęcia, tylko przebieg samochodu się zmienił!!! Mial 230.000 przejechane, a teraz ma tylko 120.000 km!!!!
Nasze pytanie: Jak to jest możliwe, że przebieg samochodu się zminimalizował?

Nasza odpowiedź: Zużycie samochodu można poznać po jego wyglądzie wewnętrznym: jak zużyte są fotele, kierownica, pedały, jak i zewnętrznym: maska, zderzak, różnice w grubości powłoki lakierniczej (najlepiej sobie wziąć znajomego do pomocy, jeżeli się na tym nie znamy). Zadajemy pytania typu: Kiedy były wymieniane hamulce? Ile lat mają opony? Wiek opon jest widoczny przez wytłoczony numer DOT w oponach. Numer 4010 oznacza, że są one z 40. tygodnia 2010 roku.  Czy były wymieniane i kiedy paski rozrządu? Informujemy się wcześniej, przy jakim przebiegu powinny nastąpić wymiany części. Jest to zależne od marki, typu i wieku samochodu. Pytamy również o poprzednich właścicieli samochodu, czy samochód był jeżdżony na autostradzie, czy większości w mieście, pytamy o książkę serwisową i szukamy niezgodności. Dodatkowo warsztaty samochodowe w Niemczech przy zmianie oleju wpisują na etykietce datę oraz przebieg auta. Następną możliwością jest, jeżeli na Zulassungsschein stoją dane ostatniego właściciela auta, to można do niego zadzwonić i zapytać. Na papierach z TÜV-u stoi również ostatni stan licznika. Nowsze samochody mają pamięć błędów oraz interwał pamięci, w BMW przebieg auta jest kodowany nawet w kluczyku. Stan licznika można wtedy odczytać w warsztacie.


Przykład 2: Jak sprawdzić historię pojazdu?

Zadzwoniła do nas znajoma z Polski z prośbą o sprawdzenie historii pojazdu, dodam okazji, którego chciałaby sobie kupić.
W ogłoszeniu stało: VW Polo, autko jest w super stanie i ma 190.000 km przejechane.
Co się okazało? To niemieckie auto miało naprawdę 190.000 km przejechane przy ostatnim przeglądzie w serwisie VW, ale 3 lata temu, jak również stwierdzono słabą kompresje silnika.
Nasze pytania: Stał ten samochód ostatnie trzy lata w garażu? Potrzebował silnik tylko odpoczynku, żeby znowu funkcjonować?
Nasza odpowiedź: Jeżeli istnieje książka serwisowa, sprawdzamy w niej pieczątki i czy w ogóle istnieją takie serwisy w Niemczech, w których rzekomo były robione przeglądy. Dzwonimy do tych serwisów i prosimy o potwierdzenie. Jeżeli takie auto z Niemiec nie posiada książki serwisowej, potwierdzającej serwisowanie pojazdu, mamy możliwość sprawdzenia historii pojazdu poprzez sprawdzenie numeru vin. Książka serwisowa powinna nosić ślady użytkowania, a nie wyglądać jak nowa.

Przykład 3: Jak rozpoznać fałszywy dowód rejestracyjny?

Znaleźliśmy ogłoszenie: Honda Accord sprowadzona z Niemiec, data produkcji 2008, dziadek jeździł tylko na zakupy
Oglądamy zdjęcia: Dane wypisane na starym niemieckim briefie!!!
Nasze pytanie: Dostają w Niemczech starsi ludzie stare dokumenty??? Od kiedy samochód jest młodszy niż jego dowód rejestracyjny???
Nasza odpowiedź: Dokumenty rejestracyjne (Fahrzeugschein i Fahrzeugbrief) nie zostają wydawane od 01 października 2005 roku. Zostały  zastąpione przez Zulassungsbescheinigung Teil I i Zulassungsbescheinigung Teil II. Nie ma obowiązku wymiany dokumentów, jednak w razie nowych wpisów, ewentualnych zmian, zmiany posiadacza, zmiany tablic, zostaną wydane nowe dokumenty.


Nowy Zulassungsbescheinigung Teil I


Jak sprawdzić auto z Niemiec, dowod rejestracyjny


Przykład 4: Po czym poznać oryginalny niemiecki mały i duży brief?

Znaleźliśmy ogłoszenie: Audi A4, auto sprowadzone z Niemiec, z Monachium
Oglądamy zdjęcia: Zielona plakietka z Berlina i ostatnia rejestracja samochodu z Berlina
Nasze pytanie: Jak to jest możliwe??? Niemieckie tablice rejestracyjne samochodu są z Monachium, a zielona plakietka i dokumenty rejestracyjne z Berlina?
Nasza odpowiedź: Żaden Niemiec nie sprzeda zarejestrowanego na siebie pojazdu! A więc w Zulassungsbescheinigung Teil I musi znajdować się pieczątka o wyrejestrowaniu samochodu. Temat rejestracji samochodu w Niemczech opisaliśmy bliżej w rubryce Auta z Niemiec/Rejestracja samochodu z Niemiec. Naturalnie porównujemy dokumenty z pieczątkami, naklejkami, tablicami i numerem VIN.

Przykład 5: Jak sprawdzić auto popowodziowe?

Znaleźliśmy ogłoszenie: Okazja, auto z Niemiec, 30% niższa cena!
Oglądamy zdjęcia: Wszystko wygląda super!
Nasze pytanie: Jak to jest możliwe, że ktoś sprzedaje samochód z 30% zniżką?
Nasza odpowiedź: Tutaj mogą być ukryte samochody po powodzi. Polscy handlarze skupują takie samochody sprowadzone z Niemiec za grosze i oferują w Polsce po niskich cenach! Takie samochody to złom i są nawet niebezpieczne dla twojego życia!
Wasze Pytanie: Jak rozpoznam takie oszukane auto?
Nasza odpowiedz: Przy takich okazjach sprawdzamy, skąd jest ten samochód i czy w ostatnim czasie były w tym regionie w Niemczech powodzie. Następie szukamy śladów wody, pod plastikami, szczególnie w elektryce, zaparowane reflektory, naklejki są żółte lub widać tylko po nich ślady.

Przykład 6: Jak rozpoznać samochody powypadkowe?

Znajomy kupił VW Golf 4, sprowadzony z Niemiec. Sprzedawca zapewniał, że jest pewne auto i bezwypadkowe, w super stanie. W trakcie przeglądu okazało się, że samochód to składanka z dwóch aut.
Nasze pytanie: Jak można drugiemu człowiekowi patrzeć prosto w oczy i tak bezczelnie cyganić?
Nasza odpowiedź: Oznaką samochodu po wypadku są różnice w odcieniu i grubości powłoki lakierniczej. Zwróć uwagę na drobiazgi jak zderzak (nierówne szczeliny), ślady lakieru bezbarwnego np. na uszczelkach, ślady spawania, otwórz wszystkie drzwi i sprawdź czy, się normalnie zamykają. Czy samochód był szpachlowany możesz najlepiej sprawdzić miernikiem grubości lakieru. W trakcie jazdy próbnej zwróć uwagę, czy auto jedzie prosto, czy ściąga na drugą stronę.


Jaka jest różnica pomiędzy rokiem modelowym a rokiem produkcji auta?

Oszuści nawet odmładzają samochody.
Istnieje bowiem różnica pomiędzy rokiem modelowym a rokiem produkcji. Rok modelowy oznacza, kiedy rozpoczęto produkcje danej odsłony modelu, np. po letnich wakacjach w 2014 roku w Niemczech zostały produkowane modele na rok 2015. Rok produkcji oznacza datę wyprodukowania pojazdu. W Niemczech w dowodzie rejestracyjnym stoi tylko data pierwszej rejestracji pojazdu (Erstzulassung).

Jak sprawdzić czy samochód został ukradziony?

Istnieje europejska baza danych kradzionych samochodów na stronie internetowej: http://stolencars24.eu/, w której możesz sprawdzić skradzione samochody.

Wychodzimy z założenia, że naszą stronę odwiedzą również oszuści, aby otrzymać wskazówki, jak udoskonalić swoje machlojki.
Nasze pytanie do nich: Jak możecie spokojnie spać, oszukując wam wierzących ludzi? Jak możecie ryzykować zdrowie, a nawet życie waszych klientów?
Jak możecie się cieszyć z zarobionych w ten sposób pieniędzy?

Zabawmy się w detektywów i wykryjmy oszustów!🔍

Otrzymałam e-maila od Pana/Pani "AX" z korespondencją ze sprzedawcą w październiku 2020 roku z prośbą o kontrolę. Niestety za późno przeczytałam wiadomość i już nie zdążyłam czasowo Pana/Pani "AX" ochronić przed oszustami, za co bardzo przepraszam. Aby nie zranić prywatności Pana/Pani "AX" opiszę sytuację ogólnie z podaniem tylko informacji, które Wam pomogą w sprawdzeniu samochodu z nieznanych źródeł, od nieznanego sprzedawcy i kiedy powinien się u Was włączyć
📣ALARM!.

Dane o sprzedawcy samochodu:
- Pan/Pani "YZ"
Nasza kontrola: w wyszukiwarce Google reszersza osoby i czy imię i nazwisko są fińskie
Rezultat: nazwisko "Z" jest fińskie i bardzo popularne, co do imienia "Y", jest używane w wielu krajach europejskich, jednak różni się pisownią. W Finlandii używa się innej formy tego imienia. 📣ALARM!


- Adres podany przez Pan/Panią "YZ"
Nasza kontrola: w Google Maps kontrola adresu, jest opcja ze zdjęciem miejsca -> możliwość przetłumaczenia w tłumaczu Google
Rezultat: Google Maps pokazuje pod tym adresem sklep z żywnością i żadnych wyników w wyszukiwarce Google w połączeniu z podanym imieniem i nazwiskiem. 📣ALARM!


Dane o samochodzie:
- Samochód z Finlandii, ale Pan/Pani "YZ", posiadający niemiecki numer telefonu chce sprzedać samochód przez niemiecką firmę i wysłać przez finlandzką firmę transportową
Brak danych do kontroli: w całej korespondencji nie została podana nazwa tej niemieckiej firmy i numer telefonu sprzedawcy
Nasza kontrola: w wyszukiwarce Google firma transportowa, ale nie tylko przez podany link, również jej nazwa
Rezultat: link w tym czasie funkcjonował i otworzył prostą, na szybko zrobioną stronę internetową, dzisiaj (06.05.2021) link jest nieaktywny. Po wpisaniu nazwy tej firmy transportowej wyszukiwarka nie znalazła nawet tego linku. Dzisiaj znalazłam na www.verbraucherschutz.com listę firm transportowych które nie egzystują, a na niej oczywiście firmę, która miała sprowadzić Panu/Pani "AX" jego wyszukane auto. 📣ALARM!

Oszukane firmy spedycyjne Lista oszukanych firm spedycyjnych


- Sprzedawca podał link do zdjęć od samochodu
Nasza kontrola: sprawdzam stronę w wyszukiwarce Google
Rezultat: podana strona jest tylko przechowywarką plików online, do dzisiejszego dnia (06.05.2021) stoją zdjęcia od tego samego samochodu. Osoba z zamiarem sprzedaży pojazdu zamieszcza ogłoszenie na mobile lub innym rynku handlowym online, a nie podaje tylko link do zdjęć samochodu bez danych sprzedawcy oraz pojazdu. 📣ALARM!


- Cena auta 7.000 €
Nasza kontrola: sprawdzam w mobile.de aktualną cenę tego rocznika, modelu
Rezultat: najtańszy znaleziony w tym czasie podobny pojazd w mobile kosztuje 16.900 €, czyli ponad dwa razy tyle jak samochód od Pana/Pani "YZ"!!! Jeszcze raz, nie wierzcie w darowizny!!!! Nikt wam nie sprzeda samochodu za połowę ceny rynkowej!!! 📣ALARM!


- Na końcu korespondencji pan Fin "YZ" napiera pana "AX" do szybkiego podjęcia decyzji kupna samochodu, bo niby ma już też innego ewentualnego kupca
Nasze zdanie: typowa zagrywka oszustów. 📣ALARM!


Osobiście wychodzę z założenia, ze oszuści znaleźli zdjęcia samochodu w internecie, podali się za ich właścicieli i kusząc niską ceną "sprzedali" ten sam samochód kilkakrotnie!!!


AKTUALIZACJA: 06.05.2021
Posted by Admin

Każdy z nas ma prawo za swoje zarobione pieniądze otrzymać najlepsze i pewne auto za sprawiedliwą cenę.

Chcesz UCZCIWE Auto, UCZCIWE Fakty, UCZCIWE Poradnictwo, UCZCIWĄ Cenę? To jesteś u nas w UCZCIWYCH Rękach!


Stoimy za samochodami, które sprzedajemy
i za ich historią!

ETAP III

kupno samochodu w niemczech - auta-z-niemiecKupno samochodu w Niemczech:


Wiedza może Cię ustrzec przed przykrymi niespodziankami. Dostarczyliśmy Ci szczegółowych informacji dotyczących transakcji kupna samochodu w Niemczech. W każdym kraju, jak również w Niemczech, znajdą się osoby, które chcą uzyskać dodatkowy profit z niewiedzy kupującego. Z tego względu powinieneś być przygotowanym na wszystkie formalności i na opłaty związane z kupnem auta z Niemiec oraz posiadać wiedzę o Twoich prawach w obcym kraju, aby całe przedsięwzięcie zakupu nie skoczyło się fiaskiem.

Wskazówki przy kupnie samochodu w Niemczech:

1) Porównanie aut i ich cen w internecie. Gdzie szukać auta oraz na co uważać? Zobacz...

2) Na co uważać przy rozmowie ze sprzedawcą:

Uważaj, jeżeli sprzedawca jest osobą fizyczną i Cię/Ci:

 • Pyta: „Którym samochodem jest Pan zainteresowany?”.
 • Oznajmia: „Sprzedaje samochód za krewnego lub znajomego. W tym wypadku zanotuj sobie dane poprzedniego właściciela”.
 • Oznajmia: „Auto stoi na próbnych tablicach”.

Co to może oznaczać? (ale nie musi): Prawdopodobnie sprzedawca jest handlarzem, który, aby uniknąć odpowiedzialności za wady, sprzedaje w roli osoby prywatnej.

Uważaj, jeżeli sprzedawca jest osobą fizyczną lub przedsiębiorcą i Cię/Ci:

 • Stawia pod presją: „Pan musi się szybko zdecydować, bo jutro będzie auto sprzedane”. Mimo ryzyka stracenia szansy kupna samochodu, nie podejmuj decyzji pochopnie.
 • Rozprasza i za dużo mówi.
 • Oznajmia, że w ostatnim czasie w jego warsztacie zostało przeprowadzonych wiele napraw. Może to oznaczać, ze auto zaczęło się już sypać i poprzedni właściciel chciał się pozbyć problemu.
 • Odpowiada na Twoje konkretne pytania trywialnymi zwrotami, na przykład:
  Twoje pytanie: „Dlaczego tak ciężko jest zmieniać biegi?”
  Jego odpowiedź: „To jest normalne w tych modelach".
 • Daje nieprecyzyjną odpowiedź na Twoje pytanie: „Czy auto jest bezwypadkowe?”
  Jego odpowiedź: „Błotnik był lakierowany z powodu małego wgniecenia”.
 • Nie chce wpisać w umowie, że auto jest np. bezwypadkowe, lub inne omówione zapewnienia.
 • Nie chce się zgodzić na kontrolę auta przez DEKRA lub inną stację kontrolną.

3) Oględziny auta:

Przed kupnem używanego samochodu w Niemczech powinieneś go skontrolować i zrobić jazdę próbną. Dowiedz się wcześniej, jakie wady w danym modelu i roczniku mają prawo występować. Kupuj auto tylko przy suchej pogodzie, ponieważ szczegółowa inspekcja od zewnątrz jest bardzo ważna, a deszcz i śnieg ograniczają widoczność. Zobacz, jak sprawdzić samochód przed jego kupnem.

4) Negocjacje cenowe:

Niestety, niemiecka mentalność jest taka, że tylko jeżeli umiesz bez akcentu mówić po niemiecku i prowadzić odpowiednio negocjacje, będą traktowali Cię poważnie i możesz przy kupnie auta w Niemczech uzyskać o wiele korzystniejszą cenę. Niemcy są nieufni wobec cudzoziemców z Europy Wschodniej i sprzedadzą samochód chętniej Niemcowi.

Jednak tylko ten już przegrał, kto nawet nie spróbował.

Przedział cenowy w nowych samochodach zależy od producenta i waha się nawet do 35%. Marża zależy od strategii sprzedaży producenta oraz modelu negocjacji. Logiczne jest, że przy dobrze sprzedawanym samochodzie będzie miał sprzedawca mniej swobody cenowej niż w niechodliwym modelu.

Bez względu czy auto jest nowe, czy używane, czy kupujemy samochód w Niemczech od osoby fizycznej, czy od przedsiębiorcy, zawsze możesz spróbować obniżyć cenę. Następujące triki Tobie w tym pomogą:

 • Dowiedz się wcześniej w jakiej cenie chodzą analogiczne auta i jeżeli są normalnie tańsze, poinformuj o tym sprzedającego.
 • Nawet jeżeli auto Ci się bardzo spodoba, postaraj się ukryć Twój entuzjazm.
 • Poszukaj słabości w aucie i mów o nich.
 • Poinformuj sprzedawcę o Twoich dodatkowych kosztach za sprowadzenie i rejestracje samochodu.
 • Nigdy nie pokazuj zadowolenia z transakcji.

Dodatkowe darmowe usługi:

Jeżeli nie uda Ci się zminimalizować ceny, zapytaj o dodatkowe wyposażenie auta (na przykład zestaw opon).Jakie dokumenty powinieneś uzyskać od niemieckiego sprzedawcy przy kupnie samochodu w Niemczech?

Kupno samochodu w Niemczech dokumenty

 • Zulassungsbescheinigung Teil I /odpowiednik polskiego dowodu rejestracyjnego.
  Na odwrotnej stronie musi znajdować się pieczątka, adnotacja i data z Wydziału Komunikacji /Zulassungsstelle o wymeldowaniu samochodu.
  Wyrejestrowanym pojazdem nie wolno się poruszać.
 • Zulassungsbescheinigung Teil II /odpowiednik polskiej karty pojazdu.
 • Aktualne zaświadczenie o przeglądzie pojazdu i analizie spalin (TÜV & AU Bescheinigung)
 • Powinieneś, ale nie musisz dostać certyfikat zgodności (EWG), zwany także COC (Certificate of Conformity), jest on wydawany przez producenta i stoją w nim wszystkie dane techniczne i cechy charakterystyczne pojazdu.

Jeżeli auto było serwisowane, powinieneś otrzymać zeszyt serwisowy. Zapytaj sprzedawce również o rachunki z inspekcji i napraw.Jak i od kogo kupić najlepszy używany samochód w Niemczech? Jakie są różnice pomiędzy umowami?
Przy jakim zakupie mam prawo do gwarancji?

To są pytania, które sobie stawiasz przed podjęciem decyzji kupna samochodu w Niemczech. Zakup samochodu od osoby fizycznej przynosi ze sobą niebezpieczeństwa, w przeciwieństwie od przedsiębiorców, którzy są zobowiązani dać Ci uprawnienia z tytułu rękojmi. Mimo tego, trzeba być również ostrożnym przy nabyciu auta od handlowca, gdyż istnieją pośród nich również szarlatany. Dlatego polecamy przed kupnem auta sprawdzić samochód.

Kupno samochodu w Niemczech

Jeżeli chcesz kupić samochód w Niemczech, powinieneś sobie zdawać sprawę z różnic pomiędzy umowami kupna-sprzedaży pojazdu.

1. Kupno samochodu w Niemczech od osoby prywatnej:

Jeżeli kupujesz auto w Niemczech od prywatnej osoby, nie masz prawa do rękojmi lub gwarancji. Nabywasz samochód, jak widzisz w obecnym stanie. Sprzedawca jest jednak zobowiązany poinformować Cię o szkodach powypadkowych i ukrytych wadach technicznych. Jeżeli tego nie zrobi, mówi się o podstępnym wprowadzeniu w błąd (arglistige Täuschung) i uprawnia Cię do odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży. Samochód możesz zwrócić i odzyskać pełną cenę zakupu.


Czy mogę kupić samochód w Niemczech od osoby prywatnej bez umowy?

Tak, jest możliwe zawarcie umowy, którą potwierdza się jedynie uściskiem dłoni i taki kontrakt jest prawomocny. Jednak bardzo Ci odradzamy od tej metody kupna auta! Tym bardziej, jeżeli nie władasz perfekcyjnie językiem niemieckim i nie masz przy sobie dwujęzycznego świadka transakcji.

Pisemna umowa jest zabezpieczeniem dla kupującego, jak i sprzedającego i jej brak może się niefortunnie dla Ciebie skończyć.

2. Kupno samochodu w Niemczech od dealera, z komisu lub salonu samochodowego:

Kupno samochodu w Niemczech

Gwarancja a rękojmia

Uprawnienia z tytułu rękojmi:

Jeżeli kupujesz używane auto od dealera, z komisu lub salonu samochodowego jesteś objęty unijnymi przepisami o ochronie konsumentów dotyczących uprawnień z tytułu rękojmi, które ma zastosowanie na ogół dwa lata. Jednak handlarze mają prawo do skrócenia terminu do jednego roku. W takim przypadku musi Cię dealer przy sprzedaży o zmianie okresu wyraźnie poinformować.

Tutaj ma zastosowanie w pierwszych sześciu miesiącach zasada "Beweislastumkehr" (odwrócenia ciężaru dowodu). Oznacza ona, że w pierwszych sześciu miesiącach w razie defektu musi sprzedawca udowodnić nabywcy, że wada nie istniała przy odbiorze auta. W praktyce jest to prawie niemożliwe. Po 6 miesiącach można nadal powoływać się na uprawnienia z tytułu rękojmi, jednak po upływie tego czasu, jest odwrotnie. Mianowicie klient musi udowodnić dealerowi, prawdopodobnie w drodze konsultacji z ekspertem technicznym, że samochód został sprzedany z defektem. Zatem jeśli odkryjesz problem techniczny, najlepiej jak najszybciej powiadomić o nim sprzedawcę.

Jeżeli pojazd zostaje sprzedany osobie prywatnej, handlarz nie może wykluczyć uprawnienia z tytułu rękojmi, nawet jeżeli pojazd jest wywożony z Niemiec. Jedynie wtedy, gdy samochód został wystawiony na niemieckiej stronie internetowej jako pojazd przeznaczony wyłącznie na eksport. Takie pojazdy są/powinny być sprzedawane wyłącznie dla dystrybutorów na wywóz.


Gwarancja producenta a serwisowa:

Gwarancja producenta:

W przypadku kupna samochodu nowego lub młodego, masz w zależności od fabryki aut, minimum od daty pierwszej rejestracji 2 lata gwarancji producenta. Jeżeli w okresie takiej gwarancji pojawi się wada fabryczna, nie musisz w celu jej usunięcia jechać do Niemiec. Zgodnie z prawem Unii Europejskiej możesz się powołać na gwarancję producenta we wszystkich salonach w sieci dystrybutora. Więcej na temat aut rocznych i dwuletnich znajdziesz pod tym linkiem.


Gwarancja serwisowa:

Gwarancja od sprzedawcy jest jego dobrowolnym świadczeniem, przez którą się on zabezpiecza. W wypadku, kiedy coś się w samochodzie zepsuje, nie ponosi on kosztów za naprawy, tylko ubezpieczalnia.

Gwarancja zostaje zawarta pomiędzy sprzedawcą a firmą ubezpieczeniową, która reguluje zobowiązanie. Oznacza to, że pojazd jest ubezpieczony na wady techniczne. Za jakie wady płaci ubezpieczenie i jaki jest ewentualnie udział własny, zależy od ubezpieczalni.

Oszukane umowy — na co uważać

Niektórzy tureccy przedsiębiorcy lub straganiarze w Niemczech mimo tego próbują i zawierają umowy sprzedaży, gdzie jest napisane „pojazd dla hobbystów” (BASTLERFAHRZEUG) lub wpisują do umowy "bez uprawnienien z tytułu rękojmi" („ohne Gewährleistung“). Takimi wpisami chcą się zwolnic z prawa uprawnień z tytułu rękojmi i naprawy wad i usterek. Takie umowy są nieważne wobec niemieckiego prawa. Niemniej jednak próbują wątpliwi handlarze wykorzystać w ten sposób niewiedzę klientów.

Umowa kupna auta z Niemiec zawarta przez internet

Najprościej jest, gdy zakupisz pojazd u handlarza przez Internet. Jeżeli umowa została zawarta przez Internet, a więc dokonana przez telefon za pośrednictwem poczty elektronicznej lub faksu, sprzedawca jest zobowiązany udzielić osobie prywatnej „prawo do odwołania” (Widerrufsrecht). Tak stoi w niemieckim prawie o „umowach zawieranych na odległość" (Fernabsatzgesetz).

Co oznacza dla Ciebie, zawarcie umowy na odległość?

Od każdego kontraktu, który zawarłeś poprzez telefon, e-mail lub faks, masz prawo bezpłatnie się wycofać i pojazdu nie odebrać. Jest to szczególnie korzystne, gdy pojazd został zakupiony na dużą odległość (np. z Polski) i nie ma możliwości wcześniej pojazdu skontrolować.

Pomimo że się podpisałeś umowę, istnieje możliwość wycofania się z niej przez 2 tygodnie i zwrócić nabyty pojazd sprzedawcy. Sprzedawca jest zobowiązany o „prawie do odwołania” Cię poinformować, najpóźniej w momencie odbioru pojazdu. Jeżeli tego nie zrobi, okres od wycofania się z umowy zostaje przedłużony nawet do miesiąca.

Zatem możesz spokojnie przez Internet kupować samochód od dealera w Niemczech. W przypadku, gdy pojazd przy odbiorze nie sprosta Twojemu wyobrażeniu (błąd techniczny lub zbyt wiele oznak użytkowania) możesz wtedy bez problemu skorzystać z „prawa do odwołania” i w formie pisemnej wycofać się z transakcji bez ponoszenia kosztów. Ta metoda znajduje u nas bardzo często zastosowanie. Dzięki niej nie ponosisz, w roli klienta, żadnego ryzyka przy sprowadzeniu auta z Niemiec.

Niemiecką umowę kupna-sprzedaży wystawia handlarz, w razie rozczeń obowiazują dane wpisane w tej umowie! Umowa polsko-niemiecka może być tylko wypisana dodatkowo!


Kupno auta z Niemiec w netto czy brutto

Kupno auta w Niemczech w cenie netto czy brutto?
RÓŻNICE w zakupie samochodu na firmę i prywatnie:

Kupno samochodu w Niemczech w netto czy brutto, na firmę czy prywatnie?

W zasadzie jest tak, że każda osoba fizyczna z Polski, która kupuje auto w Niemczech, musi zapłacić cenę brutto. Istnieje, ale wyjątek od tej zasady, który bliżej wyjaśnię niżej.

W normalnym przypadku tylko firma jest zobowiązana, jeżeli podatek jest wykazany w cenie, kupić samochód w opłacie netto, a więc bez podatku w wysokości 19%.

Z jakiego powodu zawierają niektóre opublikowane w internecie pojazdy dwie ceny, netto i brutto? Zakup auta z Niemiec na firmę.

Kupno auta z Niemiec na firmę

Komercyjni niemieccy klienci mają „numer identyfikacyjny VAT” i mogą się z niego rozliczyć w niemieckim Urzędzie Skarbowym (Finanzamt). Dla komercyjnych polskich klientów jest również ważny „numer identyfikacyjny VAT” i znaczy, że muszą w Niemczech zapłacić tylko cenę netto. Podatek są zobowiązani zapłacić później w Polsce w Urzędzie Skarbowym według krajowej stawki VAT.

Istnieje niemiecka strona internetowa, na której można sprawdzić zagraniczne numery identyfikacji podatkowej: https://evatr.bff-online.de/eVatR/index_html.

W Unii Europejskiej są zobowiązani przedsiębiorcy zapłacić VAT w kraju, w którym produkt został sprzedany konsumentowi. Niemiecki dealer, jeżeli sprzedaje samochód polskiemu klientowi z „numerem identyfikacyjnym VAT”, musi sprzedać pojazd w cenie netto. Takie są przepisy.

Ze względu na dużą ilość oszustów poza granicami Niemiec, którzy kupowali auto w cenie netto w Niemczech, ale nie płacili podatku w swoim kraju, niemieccy dealerzy zaczęli się zabezpieczać. Polscy klienci muszą najpierw za auto zapłacić pełną cenę brutto w dwóch rachunkach: netto oraz niemiecki podatek. Dopiero po otrzymaniu potwierdzenia z Polski, że podatek VAT został w Polsce zapłacony, zwracają kwotę z podatku. Wielu niemieckich handlarzy blokują sprzedaże w netto już wcześniej, jeżeli zauważą, że kupcy są nieuczciwi. Albowiem takie sprzedaże na import wiążą się z większym nakładem pracy.

Extra formalności dla niemieckiego dealera przy sprzedaży auta z Niemiec na eksport:

 • Kontrola numeru podatkowego w Centralnym Urzędzie Federalnym.

Kupujący musi podpisać:

 • deklaracje statutową,
 • oświadczenie odbioru,
 • oraz potwierdzenie dotarcia towaru.

Dlaczego sprzedaż auta w netto jest ryzykowna dla niemieckiego dealera?

Jeżeli niemiecki dealer przy kontroli podatków nie jest w stanie w 100%-ach udowodnić, że samochód został sprzedany za granice, może Finanzamt nie zatwierdzić tej sprzedaży. W takim przypadku handlarz musi z własnej kieszeni zapłacić podatek VAT, chociaż go wcale nie otrzymał. Powodem może być tutaj drobnostka, jak mały błąd w dokumentach lub jeżeli podpis nie zgadza się na 100% z podpisem na dowodzie osobistym nabywcy. Sprzedawca ponosi wysokie straty finansowe, które przy kontroli podatkowej mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy euro i wpędzić firmę w ruinę.

Istnieją również firmy, które specjalizują się w sprzedaży samochodów w cenie netto za granice. Jednak dodatkowy nakład pracy kosztuje klienta z obcego kraju extra.

Kupno samochodu z Niemiec w cenie netto przez osobę fizyczną.

Osoba fizyczna jest zmuszona kupić auto w Niemczech w cenie netto, jeżeli jest ono młodsze niż pół roku i ma przejechane poniżej 6.000 km. Ponieważ taki samochód uchodzi, zgodnie z prawem, jako nowy samochód. Wówczas podatek w wysokości 23% trzeba zapłacić w Polsce. Niektórzy kupujący z tego względu decydują się na kupno aut, które nie spełniają jednej z tych kategorii. Podatek w Niemczech wynosi 19% i przy kupnie auta w Niemczech w cenie brutto można zaoszczędzić 4%.

Ile kosztuje kupno samochodu w Niemczech?

Poniżej przedstawiliśmy przykład kosztów sprowadzenia auta z Niemiec:

Bezwypadkowy Golf Plus 1.6 l ✶ Benzyniak ✶ Cena: 33.000 PLN ✶ Przy kursie 4,4 PLN/1 EURO ✶ Odległość od miejsca zamieszkania: 1.000 km

KOSZTY W NIEMCZECH:
Żółte tablice z ubezpieczeniem OC616,00 PLN
Benzyna400,00 PLN
KOSZTY W POLSCE:
Bilet autobusowy230,00 PLN
Tłumaczenie dokumentów100,00 PLN
Akcyza 3,1 %1.023,00 PLN
Opłata za wydanie zaświadczenia o zapłacie akcyzy17,00 PLN
Badanie techniczne100,00 PLN
Dowód rejestracyjny, znaki legalizacyjne, tablice samochodowe, nalepka kontrolna, oplata ewidencyjna, pozwolenie czasowe oraz karta pojazdu250,00 PLN
RAZEM2.736 PLN


Pytania i odpowiedzi:

Zepsuły mi się tarcze hamulcowe w samochodzie, który kupiłem przed 8. miesiącami. Mogę oddać auto sprzedawcy do naprawy?

Nie, sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za wady, które powstały w trakcie normalnego zużycia, jak na przykład hamulce. Przedsiębiorca jest tylko zobowiązany ponieść koszty tylko za defekty, które były też obecne przy przekazaniu pojazdu.


Kupiłem 5-letnie auto i po dwóch miesiącach użytkowania zepsuła mi się skrzynia biegów. Mogę je dać naprawić w każdym warsztacie na koszt sprzedawcy?

Nie, sprzedawca ma prawo do naprawy auta i nie jest zobowiązany przejąć kosztów w innym warsztacie. Wyjątkiem jest, jeżeli przedsiębiorca nie chce naprawić wady lub nie naprawi jej w terminie.


Po krótkim okresie kupnie auta w Niemczech wystąpiła awaria silnika. Mogę samochód zwrócić sprzedawcy?

Nie, przedsiębiorca ma prawo do możliwości do naprawy defektu, z reguły dwa razy. Jeżeli mu się to nie powiedzie, masz prawo do anulowania zakupu lub obniżenia ceny.

Czy mam uprawnienia z tytułu rękojmi przy kupnie służbowego samochodu w Niemczech od niezależnego prawnika?

Tak, przedsiębiorcą jest nie tylko sprzedawca samochodów, ale również prowadzący każdą inną działalność handlową lub osoba pracująca na własny rachunek.

Przed tygodniem kupiłem samochód w Niemczech i dzisiaj zostałem zwolniony z pracy. Czy mogę odstąpić od umowy kupna samochodu?

Nie. Tylko w handlu detalicznym jest możliwe oddać produkt przed upływem dwóch tygodni. I nawet tutaj jest to tylko znakiem dobrej woli handlowców bez prawa do roszczeń. Zawarte umowy są wiążące i muszą być przestrzegane. Od każdej zasady są jednak wyjątki. Przy umowach zawartych na odległość lub poza firmą (na przykład na targach) masz prawo w ciągu dwóch tygodni odstąpić od umowy kupna i uzyskać z powrotem pełną cenę zakupu.

Z Auto Manager nie musisz się martwić o żadne umowy, my je dla Ciebie sprawdzimy!

ETAP IV

Instrukcja rejestracji samochodu z Niemiec:

Rejestracja samochodu z Niemiec w Niemczech - auta-z-niemiec Rejestracja samochodu z Niemiec
w Niemczech:

Niemcy są krajem biurokratów i trzeba bardzo uważać na drobiazgi.
Diabeł, rzecz jasna, tkwi w szczegółach.

Poprzez przeglądanie polskich forów, zauważyliśmy, że wiele osób posiada błędną lub żadną wiedzę na temat rejestracji auta z Niemiec. Z tego powodu chcemy wyjaśnić niejasności i odpowiedzieć na często zadawane pytania. Po kolei krok po kroku objaśniliśmy wszystkie etapy rejestracji samochodu z Niemiec i odpowiedzieliśmy na Wasze pytania.

Jak zarejestruję samochód w Niemczech?

W pierwszej kolejności musisz skompletować wszystkie potrzebne dokumenty. Zobacz, jakie dokumenty powinieneś otrzymać od niemieckiego sprzedawcy i jakie potrzebujesz do rejestracji.

Rejestracja auta w Niemczech

1) Udajesz się do Schilderdienst => Serwisu Tablic, aby wykupić ubezpieczenie OC lub autocasco.

2) Następnie rejestrujesz pojazd w Wydziale Komunikacji, gdzie otrzymasz nowy dowód rejestracyjny oraz potwierdzenie rejestracji auta.

3) Z otrzymanymi papierami udajesz się ponownie do Schilderdienst po żółte lub czerwone tablice,

4) z którymi wybierasz się do Kfz-Zulassungsstelle po naklejki na tablice.

Jest możliwe, że jeżeli nie znasz języka niemieckiego lub tylko słabo nim władasz, przed zarejestrowaniem auta zostanie dokonywany szybki przegląd przez rzeczoznawcę z urzędu komunikacji i porównanie numeru VIN w samochodzie z papierami.

Czy są jakieś różnice w procedurze w Niemczech, jeżeli kupuję samochód na firmę?

Procedura odbywa się identycznie. Będą tylko potrzebne dodatkowe dokumenty: wyciąg z rejestru handlowego i rejestracja działalności gospodarczej.

Ile czasu zajmuje cała procedura auta w niemieckim urzędzie?

Zależy od niemieckiego Wydziału Komunikacji, ale z reguły w ciągu niecałej godziny powinno być Twoje auto zarejestrowane.

Czy muszę zarejestrować auto w Niemczech, które sprowadzam na lawecie?

Nie ma takiej potrzeby. Jedynie o czym musimy pamiętać, że po sprowadzeniu auta do Polski, nie możemy się nim poruszać do zarejestrowania auta w kraju.

Jakie są koszty rejestracji auta w Niemczech?

Zależy od Bundesland, na jakie tablice się zdecydujesz, oraz na jakie ubezpieczenie (OC, autocasco). Koszty za opłatę administracyjna wynoszą ok. 13,10 €, za sporządzanie tablic rejestracyjnych ok. 20,00 €.

Przy rejestracji samochodu w Niemczech na żółtych tablicach koszty nie powinny przekroczyć 140,00 € (z ubezpieczeniem).=> Ważność 5 dni!

Czerwone tablice celne na 15 dni kosztują około 180 € (z ubezpieczeniem). Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od 9-ciu dni do 1-go roku.

Czy mogę sprowadzić auto do Polski na tablicach z mojego starego samochodu?

NIE. To jest nielegalne.

Mogę kupić tylko wyrejestrowany samochód?

Tak, żaden Niemiec nie odda Ci samochodu, który jest na niego zarejestrowany. Ponieważ za zameldowany samochód musi płacić ubezpieczenie i podatek. W razie wypadku zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności.

Niemieckie tablice rejestracyjne auta

Jak mam wyrejestrowany samochód przewieźć do Polski?

Najpewniej jest, jeżeli zorganizujesz tablice z czerwonym paskiem po prawej stronie = celne tablice (Zollkennzeichen).

Tablice-celne do eksportu auta-z-niemiec

Jakie dokumenty potrzebuję, żeby otrzymać wywozowe tablice celne?

 • Zulassungsbescheinigung Teil I /odpowiednik polskiego dowodu rejestracyjnego.
  Na odwrotnej stronie musi znajdować się pieczątka, adnotacja i data z Wydziału Komunikacji /Kfz-Zulassungsstelle o wymeldowaniu samochodu.
 • Zulassungsbescheinigung Teil II /odpowiednik polskiej karty pojazdu.
 • Potwierdzenie ubezpieczenia (do nabycia w Servisie z tablicami /Schilderdienst)
 • Aktualne zaświadczenie o przeglądzie pojazdu i analizie spalin (TÜV & AU Bescheinigung)
 • Dowód osobisty lub paszport z zaświadczeniem o meldunku
 • IBAN i BIC (niemieckiego konta)
 • Ewentualnie umowa kupna, w celu potwierdzenia lokalizacji pojazdu.
 • Przy rejestracji pojazdu na firmę: wyciąg z rejestru handlowego i rejestrację działalności gospodarczej.
 • Przy rejestracji auta przez pośrednika: pisemne pełnomocnictwo właściciela pojazdu oraz dowód tożsamości lub paszport upoważnionego przedstawiciela.
 • Większość Kfz-Zulassungsstellen chcą widzieć samochód, w którym sprawdzają numer identyfikacji pojazdu (VIN) i inne cechy potwierdzające jego tożsamość.
  Rzadko wystarczy tylko nie starsze niż 3 miesiące zaświadczenie o przeglądzie pojazdu (TÜV).

Samochód można tylko zameldować w okręgu lub w mieście, w którym się auto nabyło.

Jak mam przetransportować wymeldowany samochód do Kfz-Zulassungsstelle?

Z czerwonymi tablicami do jazdy próbnej od dealera. Jednak nie jest on zobowiązany do przekazywania tablic i raczej jest to uprzejmością. Niniejsze tablice są ważne tylko na terytorium Niemiec.

Czerwone-tablice od dealera z niemiec

Jeżeli niemiecki dealer nie wypożyczy mi tablic próbnych,
to jak mam przetransportować wymeldowany samochód do Kfz-Zulassungsstelle?

Masz również możliwość zorganizowania krótkoterminowych tablic /Kurzzeitkennzeichen. Takie tablice są tylko pięć dni ważne i zawierają ubezpieczenie. Mogą być również użyte do sprowadzenia auta do Polski.

Żółte-tablice krótkoterminowe do sprowadzenia-samochodu-z-niemiec

Jakie dokumenty potrzebuję, żeby otrzymać krótkoterminowe tablice żółte?

 • W większości Wydziałów Komunikacji /Kfz-Zulassungsstellen wystarczy Kopia Zulassungsbescheinigung Teil I i Teil II. Dokumenty mogą być złożone w formie kopii.
 • Od 1. April 2015 jest potrzebne aktualne zaświadczenie o przeglądzie pojazdu i analizie spalin (TÜV '&' AU Bescheinigung), również może być kopia. W niektórych organach rejestracyjnych wystarczy dowód rejestracyjny, jeśli jest w nim czytelnie napisane, jak długo jest ważny TÜV i AU.
 • Dowód osobisty lub paszport.
 • Ewentualnie umowa kupna, w celu potwierdzenia lokalizacji pojazdu.
 • Potwierdzenie ubezpieczenia w elektronicznej formie (eVB-Nummer, do nabycia w Servisie Tablic/Schilderdienst).
 • ubezpieczenie do rejestracji auta z niemiec
 • Przy rejestracji pojazdu na firmę: wyciąg z rejestru handlowego i rejestrację działalności gospodarczej.
 • Przy rejestracji auta przez pośrednika: pisemne pełnomocnictwo właściciela pojazdu oraz dowód tożsamości lub paszport upoważnionego przedstawiciela.

Samochód można tylko zameldować w okręgu lub w mieście, w którym się auto nabyło. Niepewne i niebezpieczne pojazdy nie otrzymają pozwolenia na rejestrację.

Informacje są aktualne (02.01.2016) i dotyczą dotychczasowych przepisów na niemieckim rynku. Mam nadzieję, że pomogliśmy, chociaż w części wyjaśnić drogę przewozu auta z Niemiec do Polski. Szczególnie zwracamy uwagę, że w IV kwartale 2015 doszło do obszernych zmian w Wydziałach Komunikacji w Niemczech.


ETAP V

Sprowadzanie aut z Niemiec - auta-z-niemiec Sprowadzanie aut z Niemiec:

Samochód kupiłeś, wszystkie formalności w Niemczech też już może masz za sobą. Następne pytanie, które sobie stawiasz jest: Jak sprowadzę najpewniej i najtaniej auto z Niemiec do Polski? Przedstawiliśmy Ci alternatywy i koszty sprowadzenia samochodu. Każda z metod importu ma swoje pozytywne i negatywne strony. Jednak Ty musisz zdecydować, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Przed przyjazdem do Niemiec nie zapomnij wziąć ze sobą dowodu osobistego i jeżeli chcesz wrócić na kołach, prawa jazdy. Oczywiście gotówka również jest bardzo ważna. W zależności od tego, gdzie kupujesz samochód, jeżeli nie wykonałeś wcześniej przelewu, będziesz potrzebował pieniądze na auto. Nie zapomnij również o kosztach rejestracji. Weź parę euro więcej, ponieważ nigdy nie wiadomo, co Cię może spotkać po drodze.

Jak sprowadzić auto z Niemiec do Polski i ile to kosztuje?!

Istnieją trzy sposoby:

1.Metoda

strzalka w dol

Na auto lawecie

2.Metoda

strzalka w dol

Na lawecie

3.Metoda

strzalka w dol

Na kołach

1) Sprowadzenie samochodu na auto lawecie:

Auto laweta jest najbezpieczniejsza i najłatwiejszą w obsłudze wersją transportu pojazdu. Trzeba wyłącznie się skoncentrować na pojeździe i nie trzeba posiadać doświadczenia w jeździe z przyczepą.

Masz dwie alternytywy:

Możesz wynająć auto lawetę.

Koszt wynosi ok. 300 PLN/dobę + benzyna. Prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dmc do 3,5 ton. Jeżeli oba pojazdy z osobami przekraczają tą wagę, będziesz potrzebował prawo jazdy kategorii C. Ważne jest porządnie przypięcie kół specjalnymi pasami do auto lawety i zaciągniecie hamulca ręcznego.

Jeżeli zdecydujesz się na wypożyczenie auto lawety i samodzielną jazdę, porównaj oferty firm wynajmujących.

 • Uważaj na tank, auto laweta może być tańsza, ale otrzymasz ją z pustym tankiem, a będziesz musiał oddać z pełnym.
 • Ważne jest również ubezpieczenie, jaki jest w razie szkody Twój udział własny (najlepiej zerowy) i jakiej wysokości jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Przy odbiorze sprawdź dokładnie:

 • umowę najmu
 • oraz stan techniczny i wizualny samochodu.

W razie jakichkolwiek szkód auto lawety, zrób listę i daj ją do podpisania wynajmującemu. Kliknięcie pojazdowi paru zdjęć przed wynajmem również może okazać się pożyteczne. Pamiętaj, że lepiej dmuchać na zimno niż się sparzyć.

Masz również możliwość zlecenia tego zadania firmie transportowej

W zależności od odległości, mogą powstać bardzo wysokie koszty. Koszt wynosi ok. 1,50 zł za przejechany kilometr.

Sprowadzanie aut z Niemiec na auto lawecie

2) Przywiezienie pojazdu na lawecie:

Jeżeli posiadasz lub ktoś z Twoich znajomych większy samochód z hakiem, możesz wypożyczyć lawetę. Koszty wynoszą ok. 100 PLN/dobę + benzyna. Do jazdy samochodem z przyczepą lawetową potrzebujesz prawo jazdy kategorii B+E. Przy sprowadzeniu samochodu na lawecie jest ryzyko uszkodzenia auta lub jego zarysowania. Dodatkowo w Niemczech jak i w Polsce obowiązuje maksymalna prędkość przy jeździe z przyczepą 80 kilometrów na godzinę. Zwłaszcza na długich dystansach wymaga taka jazda dużo cierpliwości. Całkowicie bez odpowiedniego doświadczenia, również nie polecamy jazdy z przyczepą z kompletnym samochodem.

Istnieją dwa rodzaje przyczep lawetowych:

Przyczepa rampa

Sprowadzanie aut z Niemiec na lawecie rampa

Jest zbudowana z jednej ramy przyczepy plus zainstalowanych ramp, na których ma stać pojazd. Dzięki temu, że nie posiada zamkniętej podłogi, można auto bardzo dobrze przywiązać od dołu i tym samym porządnie zabezpieczyć. W przypadku, jeżeli auto nie jest w stanie samo wjechać na lawetę, trudno jest go precyzyjnie wepchać na przyczepę. W takim przypadku trzeba się upewnić, żeby wyciągarka znajdowała się, gdzie pojazd ma swoje przenośne urządzenie do holowania. Jeśli znajduje się na drugiej stronie, będzie wciągała auto ukośnie. Optymalne jest wyciągarka zamontowana centralnie.

Przyczepa platforma

Sprowadzanie aut z Niemiec na lawecie platforma

Przyczepa platforma jest po prostu ogromną przyczepą z zamkniętą podłogą, co upraszcza wjazd pojazdu. Dokładne upozycjonowanie auta można wykonać później poprzez pchanie i kierowanie na przyczepie. Jedynie boczne i przednie lub tylne zaczepy i elementy ramy mogą być wykorzystane jako zabezpieczenie transportowe. W razie mocnego bocznego wiatru, może takie zabezpieczenie nie wystarczyć i zepchnąć pojazd w bok przyczepy.

Ważne przy sprowadzeniu auta na lawecie:

 • Upewnij się, że opony w sprowadzanym aucie mają odpowiednie ciśnienie powietrza. Musisz je w pełni napompować. Płaskie opony sprawiają, że auto na lawecie porusza się we wszystkich kierunkach. Ponadto wysokie ciśnienie w oponach ułatwi Ci pozycjonowanie pojazdu na przyczepie.
 • Następnie postaw lawetę i samochód w jednej linii, aby sobie zaoszczędzić manewrów i wysiłków jak auto będzie stało już na przyczepie.
 • Dopasuj rampy do kół w odległości 0,5m., w razie potrzeby wepchęcia auta.
 • Przyczep lawetę z pojazdem ciągnącym i zabezpiecz.
 • Przeciągnąć linkę stalową wciągarki tak, żeby zawsze było można ja prosto ciągnąć. Owiń linkę wokół części ram, aby widać było belkę holowniczą. Następnie zahacz wciągarkę.
 • Przy korekturach stalowej linki trzeba uważać, żeby zabezpieczyć samochód przed stoczeniem z lawety. Do tego służą narzędzia pomocnicze, które są umieszczone za wszystkimi kołami.
 • Po przygotowaniach może teraz kierowca wjechać auto na lawetę lub przy pomocy paru ludzi wepchnąć samochód. Kierowca nie widzi dokładnie czy wjeżdża prosto na lawetę, dlatego jest dobrze mieć pomocników, którzy zameldują rozbieżności.
 • W następnej kolejności musisz porządnie zabezpieczyć samochód na lawecie wyłącznie zatwierdzonymi pasami mocującymi. Pasy nie mogą być podarte lub naprawiane. Uważaj, żeby była na nich czytelna etykietka.
 • W trakcie jazdy pamiętaj, że Twoje auto z lawetą ma długość ciężarówki i cały zaprzęg zachowuje się inaczej niż z normalną przyczepą. Na całej trasie obserwuj w lusterku wstecznym lawetę i uważaj w zakrętach, na wybojach i dziurach. Musisz rozpoznawać problemy, zanim się pojawią.
 • Przed rozładowaniem auta z lawety uważaj, aby rampy stały prosto. Jeżeli postawisz rampy w zakręcie, auto może spaść.

3) Ściągnięcie auta na kołach:

Jeżeli zdecydujesz się na sprowadzenie auta na kołach, nie zapomnij o dodatkowych kosztach za paliwo, które jest w Niemczech droższe i rejestracje samochodu.

Przy sprowadzeniu samochodu na kołach zostaje często pominięty ważny punkt. Mianowicie, masz do przejechania być może nawet 1000 i więcej kilometrów, ale masz tylko ubezpieczenie autocasco. Oznacza to, że w razie wypadku z Twojej winy ponosisz wszystkie koszty naprawy.

Być może po prostu nowe auto z promocji się zepsuło. I stoisz w obcym kraju na autostradzie i znikąd pomocy. Nie umiesz się dogadać z niemiecką policją. A w dodatku jest piątek, warsztaty pozamykane i nie wiesz co masz zrobić?! Auto podpalić i na piechtę do domu?

Nie malujmy wszystkiego na czarno, nic się nie stało, dojechałeś szczęśliwie do domu i co dalej?

Jakie używane auta z Niemiec sprowadzają polscy handlarze?

Starsze samochody z kilkoma technicznymi wadami, jak na przykład z awarią skrzyni biegów lub silnika, z zepsutym zawieszeniem, amortyzatorami, hamulcami, przewodami hamulcowymi, zaciskiem hamulca, układem wydechowym, prądnicą, stabilizatorami, turbosprężarką czy nieszczelnym silnikiem, nie przechodzą przez niemiecki przegląd pojazdów (HU przez TÜV lub DEKRA) i nie otrzymują pozwolenia do jazdy po niemieckich drogach. Naprawy takiego samochodu są w Niemczech nieopłacalne, dlatego zostają one proponowane za parę euro do sprzedaży.

Tanio oferowane są również stare samochody, które nie spełniają obowiązujących w Niemczech norm emisji spalin. Ubezpieczenie takich samochodów jest w Niemczech bardzo drogie i również nieopłacalne dla prywatnych właścicieli.

Niemieckie komisy samochodowe odkupują takie pozornie bezwartościowe samochody i specjalizują się w ich w sprzedaży na eksport. Eksport samochodów używanych koncentruje się przede wszystkim na starsze modele. Mają one zwykle dziesięć lub więcej lat, lub ponad 200.000 km przebiegu. Na niemieckim rynku samochodowym przestają one być atrakcyjne, z powodu lawinowo wzrastających kosztów napraw. Również doskonale na eksport nadają się pojazdy z niejasną historią, ze słabym wyposażeniem, jak również samochody powypadkowe.

Niestety właśnie takie pojazdy lądują u polskich handlarzy w Polsce.

Dla handlarzy w Niemczech sprzedaż samochodów do Polski, w wielu punktach, niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze zakupują sami takie pojazdy za parę euro i sprzedają z wysoką marżą, po drugie nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sprzedane w ten sposób pojazdy, gdyż samochody przeznaczone wyłącznie na eksport, są wyłączone z gwarancji i odpowiedzialności za wady.

Przy kupnie samochodu z Niemiec powinieneś się zapoznać z różnicami pomiędzy umowami i Twoimi prawami.

Dlaczego w Polsce jest kupowany taki złom?

sprowadzanie aut z Niemiec, zlom z Niemiec

Niska cena takich pojazdów jest kuszącym czynnikiem dla polskich kupców. Nieraz jednak byłoby taniej, parę zloty przy kupnie auta dołożyć, niż tracić dużo pieniędzy i czasu na naprawy.

Drugim faktorem jest, że naprawy samochodu w Polsce są dużo tańsze niż w Niemczech. Niemcy są krajem, który nie naprawia, tylko wymienia części. Jeżeli tych zepsutych części jest za dużo i nie opłaca się ich wymiana w Niemczech, to taki pojazd ląduje na przykład w Polsce.

My sprawdzamy samochody przed sprowadzeniem do Polski.
Auto przed Twoim przyjazdem jest dokładnie skontrolowane.
Dzięki temu nie tracisz Twojego czasu i przyjeżdżasz po pewne auto do Niemiec!

ETAP VI

Rejestracja samochodu z Niemiec w Polsce - auta-z-niemiec Rejestracja samochodu z Niemiec
w Polsce:

Niemieckie procedury są za nami, a więc cierpliwości. Jeszcze tylko kilka dni i kilka formalności w Polsce i możesz jeździć twoim nowym samochodem! Zaletą w kraju jest, że nie musimy się posługiwać językiem niemieckim.

Jakie dokumenty potrzebuję do rejestracji samochodu w Polsce i jakie są koszty?

 • Wypełniony wniosek o rejestrację auta sprowadzonego z zagranicy.
 • Faktura zakupu albo umowa kupna-sprzedaży. Jeżeli brak polskiej wersji, musi zostać przetłumaczona na język polski przez tłumacza przysięgłego. W zależności od liczby dokumentów koszt waha się między 100-150 zł.
 • Przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego Zulassungsbescheinigung Teil I /odpowiednik polskiego dowodu rejestracyjnego i Zulassungsbescheinigung Teil II /odpowiednik polskiej karty pojazdu oraz zagraniczne tablice rejestracyjne. Oryginały i ich tłumaczenia musisz skserować. Kopie dokumentów daj podstemplować przez tłumacza przysięgłego.
 • Dokument potwierdzający opłacenie akcyzy (do 2000 cm3 stawka wynosi 3,1% a powyżej tej pojemności 18,6%).
 • Opłata za wydanie zaświadczenia o zapłacie akcyzy – 17 zł.
 • Zaświadczenie o pozytywnym wyniku badań technicznych. Jeżeli samochód nie posiada niemieckiego TÜV lub został on niezatwierdzony przez Polski Wydział Komunikacji, musisz zrobić dodatkowe badanie techniczne. Inspekcja kosztuje ok. 100 zł za samochód bezwypadkowy do 200 zł za samochód po wypadku.
 • Potwierdzenie z urzędu skarbowego o uregulowaniu VAT bądź braku takiego obowiązku – 160 zł. -> Ta opłata została zniesiona 1 stycznia 2015 roku.
 • Potwierdzenie uiszczenia tzw. opłaty recyklingowej – od 500 zł. -> Ta opłata została zniesiona 1 stycznia 2016.
 • Dowód tożsamości.

Co to jest akcyza i dlaczego muszę ją zapłacić?

Akcyza, zwana również podatkiem akcyzowym, jest jednym z rodzajów podatku pośredniego. Państwo nakłada ten podatek na produkty, przy których jest duża różnica pomiędzy kosztami produkcji a zyskiem. Akcyzę musimy zapłacić za auto sprowadzone np. z Niemiec, niezależnie od wieku auta. Po ściągnięciu samochodu do Polski mamy 14 dni na deklaracje, a 30 dni na zapłacenie akcyzy. Koszt akcyzy jest zależny od pojemności silnika. Przy pojazdach do 2.0 l wynosi 3,1 % od wartości auta, powyżej 2.0 l, 18,6 %. Nie opłaca się zaniżać ceny wartości auta, ponieważ jest to sprawdzane w polskich tabelach. Proszę zachować dokument potwierdzający zapłatę akcyzy, gdyż będzie on potrzebny do rejestracji auta.

Jak długo mogę jeździć w Polsce na niemieckich tablicach?

5-30 dni, zależy od tego, jak długo ważne są niemieckie tablice rejestracyjne (zobacz wyżej). Jednak masz maksymalnie 30 dni, żeby zarejestrować auto w Polsce. Data ważności jest wydrukowana na tablicach.

Zapomnij o jeździe na przeterminowanych tablicach wywozowych. Oczywiście jeżeli nie chcesz zapłacić mandatu w wysokości 500 zł i zostać odholowanym na policyjny parking.

Jaka jest postępowanie w przypadku aut niezarejestrowanych (sprowadzonych na lawecie)?

Jedziesz (innym zarejestrowanym pojazdem) lub masz dobrych znajomych, którzy Cię zawiozą do Wydziału Komunikacji. W urzedzie musisz nabyć czasowe tablice za 62 zł. Na tych tablicach jedziesz do stacji kontroli pojazdów.

Jakie dokumenty otrzymam przy rejestracji samochodu w Wydziale Komunikacji i jakie koszty mnie czekają?

Otrzymasz najpierw tymczasowy dowód rejestracyjny, tablice oraz naklejkę na szybę. Musimy zapłacić za dowód rejestracyjny, znaki legalizacyjne, tablice samochodowe, nalepkę kontrolną, oplatę ewidencyjną, pozwolenie czasowe oraz kartę pojazdu. Koszty wynoszą około 250 zł. Na stały dowód rejestracyjny musisz poczekać do kilku tygodni.

Pomagamy przy załatwieniu wszystkich formalności. Na życzenie załatwimy tablice przed odbiorem samochodu, abyś nie musiał tracić czasu w niemieckich urzędach.

szyldy oznaczone gwiazdkaObrazki są tylko przykładem i ich wygląd odbiega od orginału.

AKTUALIZACJA: 15.04.2021
Posted by Admin