Warto wiedzieć

Dlaczego niemieckie samochody są takie cenione na całym świecie?

Niemieckie samochody są pewne, niezawodne, wytrzymałe i bardzo wysokiej jakości. Niemcy mają najlepszych inżynierów, najlepsze silniki oparte na bardzo rozwiniętej technologii. Przy produkcji uważają na każdą drobnostkę, wszystko musi być perfekt. „Niemiecka jakość" to hasło znane na całym świecie!

Dodatkowo mają optycznie reprezentacyjny design, Mercedes czy Porsche rozpozna prawie każdy na całym świecie. Co więcej sprzedają samochody po konkurencyjnych cenach, przy bardzo dobrej jakości.

W Niemczech jest wiele autostrad bez ograniczeń prędkości. Dzięki czemu niemieckie marki specjalizują się również na produkcji szybkich samochodów, które można utrzymać pod kontrolą.

Nasi zachodni sąsiedzi mają więcej doświadczenia w branży motoryzacyjnej niż inne kraje, ponieważ historia samochodów rozpoczęła się w Niemczech. W 1886 roku Karl Benz zapatentował pierwszy pojazd wyposażony w silnik gazowy. Inne marki niemieckie są parę lat młodsze: Audi powstało w 1909 roku, BMW w 1916 roku, Porsche w 1931 czy Volkswagen w 1937. Jednak wszystkie pielęgnują swoją markę z dużym wysiłkiem i czczą swoje produkty.

Fakty:

W 2015 roku zostało około 5,71 milionow samochodów osobowych wyprodukowanych
w Niemczech. Prawie 45 milionow samochodów osobowych jest zameldowanych u naszych zachodnich sąsiadów.

Eksport aut z Niemiec wzrósł w 2015 roku o 3 procent do 4,41 mln nowych pojazdów.

Liderem na rynku niemieckim z udziałem 21,4 procent wszystkich nowych samochodów
jest VW, znacznie wyprzedza Mercedesa (8,9 procent), Audi (8,4 procent) i BMW (7,8 procent).

Większość nowych samochodów są wciąż auta napędzane benzyną (50,3 procent), a następnie samochody z silnikiem diesla (48,0 procent). Udział samochodów
z alternatywnymi systemami napędowymi jest nadal niski (1,7 procent). Wśród nich są 33,630 hybrydowe pojazdy i 12363 samochody elektryczne.

Szczególnie polecamy roczne i dwuroczne auta z Niemiec.

Niemieckie marki Premium, takie jak VW, BMW, Audi, Mercedes i Porsche proponują certyfikowane samochody roczne i dwuletnie. Na miano Auta Rocznego zasługują tylko i wyłącznie pojazdy posiadające nieskazitelną historię oraz pełną gwarancję producenta. Takie auta roczne można porównać z nowymi samochodami z salonu.

Opłaca się sprowadzenie auta z Niemiec?

Dobry i profesjonalny Service nie musi być drogi!
Przez bezpośredni zakup z Auto Manager omijasz polskiego handlarza i oszczędzasz nawet do kilku tysięcy Euro!


Wróć do początku strony